Китай стрімко нарощує морський імпорт російської нафти

Китай у травні помітно збільшив імпорт російської нафти ESPO з російського далекосхідного нафтового порту Козьміно на тлі невизначеності внутрішнього попиту в країні через коронавірус. Про це повідомляє Bloomberg.

Цього місяця з порту Козьміно до Китаю було відправлено 20 нафтових вантажів з 21, свідчать дані Vortexa. За оцінками Braemar ACM Shipbroking Pte, морські потоки російської нафти до Китаю у квітні та травні будуть на 20% вищими за норму.

Деякі обсяги цієї нафти, можливо, потраплять у сховища. Хоча спалах коронавірусу продовжує спричиняти невизначеність щодо попиту, Пекін веде переговори з Москвою, щоб потенційно поповнити свої стратегічні запаси дешевою російською нафтою.

Морський імпорт сирої нафти до Китаю з Далекого Сходу Росії стрімко зростає. Це відбувається після того, як ESPO, улюблений спотовий сорт серед китайських нафтопереробників, почав продаватися з великими знижками, а інші постійні покупці відмовилися від придбання”, — сказала аналітик Vortexa Емма Лі.

Загалом цього місяця з Козьміно планується експортувати 33 вантажі ESPO. Лі очікує, що обсяги до Китаю будуть найбільшим місячним надходженням у травні принаймні з 2016 року. Єдиний вантаж, не призначений для Китаю, прямує до Фуджейри на Близькому Сході.

За даними Vortexa, у квітні 27 з 32 морських вантажів ESPO відправилися до Китаю проти 24 з 31 у березні та 20 з 26 у лютому. Інші покупці в минулому включали нафтопереробників з Японії, Південної Кореї, а також Гавайських островів.

Обсяг ESPO, що надходить до Китаю в квітні та травні, оцінюється в понад 900 тис. барелів на добу, сказав керівник дослідження танкерів Braemar ACM Shipbroking Ануп Сінгх. За його словами, найближчими тижнями очікується збільшення потоків, які можуть потрапити до сховищ через те, що антикоронавірусні заходи знижують попит у Китаї.

Нафта ESPO, швидше за все, буде дешевшою, тому ми очікуємо, що ця тенденція буде довгостроковою. На суші є щонайменше 20 мільйонів барелів”, — додав Сінгх.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *