Китай імпортував рекордний обсяг російської нафти у травні

Китай у травні 2022 року імпортував російських енергоресурсів на $7,47 млрд, що приблизно на $1 млрд більше показника квітня нинішнього року і вдвічі більше травня минулого року. Про це повідомляє Bloomberg.

Закупівлі сирої нафти досягли рекордного рівня. Зокрема, імпорт збільшився проти відповідного місяця минулого року на 55% — до 8,42 млн тонн. При цьому Росія обігнала Саудівську Аравію як основне джерело нафти, свідчать дані китайської митниці.

Закупівлі російського зрідженого природного газу (ЗПГ) зросли на 54% — до 397 тис. тонн, незважаючи на загальне зменшення імпорту Китаєм ЗПГ на 28%. Обсяг газового імпорту не враховує трубопровідний газ, дані про який митна служба не повідомляє з початку року, але який формує основний обсяг постачань з Росії до Китаю.

Імпорт вугілля зменшився на 5,2% — до 4,73 млн тонн.

Китай скуповував російські енергоресурси, коли інші покупці продовжували уникати російської нафти, газу та вугілля. Попит у Китаї також почав демонструвати деяке відновлення через послаблення коронавірусних обмежень, що покращило логістику та дозволило відновитися промисловому виробництву.

Загалом Китай у травні збільшив обсяг імпорту з Росії у річному обчисленні на 80% — до $10,27 млрд.

Серед інших важливих товарних позицій імпорт коксівного вугілля збільшився на 70% — до 1,71 млн тонн. При цьому Китай закупив у Монголії більше сталеливарного вугілля після того, як на основних прикордонних переходах пом’якшили коронавірусні обмеження.

Імпорт рафінованої міді зріс на 15% — до 31,3 тис. тонн, паладію — на 19%, до 769 кг.

Імпорт алюмінію зменшився на 21% — до 32,7 тис. тонн. Імпорт очищеного нікелю впав майже на 90% — до 300 тонн, що стало рекордно низьким показником.

Імпорт пшениці зменшився на 87% — до 1,9 тис. тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *