«Кернел» придбав зерновий термінал у Ренійському порту

Агропромислова компанія «Кернел» у лютому 2023 року придбала річковий термінал «Дунай Агро Пром» в порту Рені. Про це ідеться у звіті компанії за перше півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023).

Термінал спеціалізується на перевалці соняшникової олії та шроту і має склади з разовою ємністю зберігання 12 тис. тонн.

Придбання терміналу є частиною стратегії «Кернела» щодо забезпечення резервних варіантів у випадку, якщо порти у Чорному морі стануть недоступними внаслідок розірвання зернової угоди у березні 2023 року. Група має намір продовжувати інвестувати у свою діяльність в Ренійському порту для розширення перевантажувальних потужностей”, — вказано у повідомленні.

«Кернел» у співфінансуванні з USAID планує закупити обладнання для цього терміналу.

Крім того, «Кернел» повідомив, що 3 березня 2023 року закрив операцію з продажу низки сільгосппідприємств із земельним банком 134 тис. га, а також відповідної сільськогосподарської інфраструктури, техніки та обігового капіталу компаніям, пов’язаним із найбільшим акціонером та головою ради директорів Андрієм Веревським, як це було оголошено у квітні 2022 року. Цьому передувало отримання в лютому остаточного погодження кредиторів на завершення угоди.

У першому півріччі 2023 ФР «Кернел» зменшив перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 разу — до 2,438 млн тонн.

У грудні 2022 року «Кернел» придбав термінал із перевантаження олії у порту «Південний». Також він володіє зерновими терміналами «Трансбалктермінал» та «Трансгрейнтермінал» у морському порту «Чорноморськ».

До війни «Кернел» займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того компанія займалася вирощуванням та торгівлею іншою агропродукцією. Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 41,29%.

У 2022 фінансовому році (ФР, липень 2021 — червень 2022) «Кернел» отримав $41 млн чистого збитку проти $513 млн чистого прибутку за минулий ФР. Виручка знизилася на 5% — до $5,332 млрд.

У 2022 ФР «Керенел» зменшив перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з 2021 ФР на 11% — до 7,269 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *