Казахстан збільшить кількість дозволів для українських автоперевізників на 2023 рік

Міністерство інфраструктури завершило перемовини з Казахстаном щодо отримання дозволів на міжнародні перевезення на 2023 рік. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За результатом переговорів, вдалось збільшити максимальну кількість дозволів на 2023 рік. Україна отримає 4000 універсальних бланків, 4000 бланків для транзитних перевезень та 800 – для перевезень до/з третіх країн. При цьому невикористані бланки 2022 року залишаються чинними до 1 лютого 2023 року”, — написав Найєм у Facebook.

Найбільше до Казахстану Україна продає свою агропромислову та харчову продукцію, машини, устаткування, механізми, прилади, засоби наземного, повітряного та водного транспорту, продукцію хімічної та пов’язаної з нею галузей промисловості. А імпортує з Казахстану — мінеральні продукти (природний газ, мінеральне паливо, нафту та нафтопродукти), агропромислову та харчову продукцію, недорогоцінні метали та вироби з них.

Вартість українського експорту до Казахстану минулого року склала $293,3 млн. Імпорту з Казахстану до України — $510,3 млн.

Через велику війну Україна мусила переорієнтуватись на транспортування товарів суходолом. Український автотранспорт значно зміцнив свої позиції в міжнародній торгівлі. Зі звітів ми бачимо, що у грошовому вимірі вантажівками було вивезено третину експорту з України та майже дві третини імпорту. Тому наразі ми продовжуємо роботу і проводимо низку зустрічей та переговорів з усіма нашими іноземними партнерами щодо обміну дозволами на роботу наших перевізників і щодо лібералізації умов цієї роботи”, — зазначив Найєм.

Заступник міністра інфраструктури повідомив, що вже нині ініціюються перемовини стосовно продовження «транспортного безвізу» з Євросоюзом. Ця угода діє до літа і надалі може бути продовжена.

Казахстан збільшить кількість дозволів для українських автоперевізників на 2023 рік
Фото: facebook.com/Mustafanayyem

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *