Канадська компанія планує викупити у росіян судноверф у Фінляндії

Канадська суднобудівна компанія Davie планує купити фінську верф Helsinki Shipyard, яка зазнає фінансових труднощів через західні санкції, запроваджені проти Росії за її напад на Україну.

За інформацією фінського видання Helsingin Sanomat, таємні переговори про купівлю велися ще з початку року, і станом на сьогодні вже просунулися досить далеко.

Якщо нам вдасться завершити угоду, ми зможемо створити провідну арктичну криголамну компанію в світі”, — прокоментував директор з комунікацій Davie Пол Барретт, який брав участь у переговорах.

За його словами, у найкращому випадку можлива угода може бути завершена протягом тижнів. На цьому етапі переговорів у компанії не говорять про договірну ціну закупівлі.

Верф у Гельсінкі має значний світовий досвід у будівництві арктичних суден. Вона майже рік шукала нового власника. Зараз верф належить кіпрській інвестиційній компанії Algador Holdings, заснованій російськими бізнесменами Рішатом Багаутдіновим і Владіміром Касьяненком.

Через санкції Євросоюзу верф не може продавати судна до Росії, яка є її найважливішим експортним ринком. Жодних санкцій проти верфі та її власників не запроваджено.

Ця верф вже давно є проблемною для нас та міста Гельсінкі. Дуже бажано, щоб цей процес призвів до зміни російського власника на компетентного та зацікавленого західного промислового гравця, здатного й надалі розвивати фінське ноу-хау в галузі будування криголамів, яке й досі є на світовому рівні. У той же час це відчиняє двері на північноамериканський ринок, де є попит”, — прокоментував можливу купівлю підприємства міністр економічного розвитку Фінляндії Міка Лінтиля.

Верф у Гельсінкі спеціалізується на криголамах і спеціальних суднах для арктичних умов. Останніми роками там також будують відносно невеликі круїзні лайнери.

У вересні 2022 року Міністерство закордонних справ Фінляндії відмовило суднобудівній компанії Helsinki Shipyard Oy у дозволі на експорт до Росії криголама, замовленого російською гірничо-металургійною компанією «Норнікель».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *