Камерун криміналізував піратство у своїх водах

Камерун прийняв закон про боротьбу з піратством і загальну безпеку морського судноплавства у своїх водах, повідомляє The Maritime Telegraph.

Це сталося майже через шість місяців після того, як Рада Безпеки ООН зобов’язала країни Гвінейської затоки криміналізувати піратство та збройне пограбування на морі.

Президент Пол Бійя підписав закон 27 грудня, зробивши Камерун другою країною в регіоні, яка запровадила національну правову базу щодо боротьби з піратством і морськими злочинами. Нігерія першою прийняла подібний закон ще у 2019 році.

Закон є важливою віхою в морській безпеці Гвінейської затоки, оскільки національні морські органи Камеруну уповноважені карати за будь-які незаконні дії, що загрожують безпечному судноплавству в його територіальних водах.

Зокрема, закон займає жорстку позицію щодо злочинів, пов’язаних з піратством, тероризмом на борту суден, забрудненням водних шляхів і фінансуванням піратства. За всі ці злочини передбачене покарання у вигляді довічного ув’язнення. Штрафи коливаються від $16 тис. до $4 млн залежно від злочину.

Хоча територіальні води Камеруну залишаються відносно безпечними, кілька випадків піратства, зареєстрованих з 2019 року, спонукали уряд вжити заходів. Основна мета — гарантувати безпеку суден на якірній стоянці Дула, переважно за допомогою місцевої озброєної охорони на борту суден. Існуюча законодавча база має діяти як надійний стримуючий фактор для піратських банд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *