Кабмін зменшив норму відрахування прибутку АМПУ і держстивідорів до 30% у першому півріччі

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) держпідприємствами інфраструктурної галузі у першому півріччі 2022 року. Про це ідеться у постанові №387 від 23 березня, яку оприлюднено на «Урядовому порталі».

Відповідно до нього, частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними підприємствами за переліком до державного бюджету за результатами фінансово-господарської діяльності у першому півріччі, визначається у розмірі 30%.

У переліку підприємств, зокрема, ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), ДП «Адміністрація річкових портів», ДПВШ «Укрводшлях», ДП «Ренійський морський торговельний порт», ДП «Миколаївський морський торговельний порт», ДП «Бердянський морський торговельний порт», ДП «Одеський морський торговельний порт», ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт», ДП «Маріупольський морський торговий порт», ДП «Морський торговий порт «Чорноморськ», ДП «Морський торговий порт «Южний».

Крім того, до переліку увійшли: ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького», ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДП «Укрсервіс Мінтрансу», ДП «Системи безпеки», ДП «Київська державна регіональна технічна інспекція міського електротранспорту», ДП «ДержавтотрансНДІпроект», ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки», ДП «Українське державне підприємство з обслуговування іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс».

Наприкінці 2021 року Міністерство інфраструктури пропонувало скоротити норму відрахування дивідендів інфраструктурних держкомпаній до 50% з метою забезпечення їхнього подальшого розвитку.

В АМПУ наполягають на зниженні норм відрахування дивідендів до держбюджету з 80% до 30%. За словами в.о. голови ДП «АМПУ» Олександра Голодницького, лише за зменшення відрахування дивідендів можливе залучення кредитів, приватних інвестицій та реалізація проектів державно-приватного партнерства.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *