Кабмін затвердив перелік судноплавних морських вод та водних шляхів

Кабінет міністрів затвердив перелік внутрішніх морських вод і внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних. Про це ідеться у постанові №136 від 9 лютого 2022 року, що оприлюднена на «Урядовому порталі».

Згідно з пояснювальною запискою до документа, його розроблено з метою реалізації норм закону № 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт» та Водного кодексу. До переліку увійшли 80 судноплавних ділянок.

Ділянки внутрішніх водних шляхів України, що включені до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення як елементи мережі водних шляхів категорії Е. До них віднесено 18 ділянок. Серед них Усів—Чорнобиль (довжина 32,5 км), Чорнобиль—гирло Прип’яті (30 км), гирло Прип’яті—гребля Київської ГЕС (66 км), гребля Дніпровської ГЕС—гребля Каховської ГЕС (212 км), Чернігів—гирло Десни (194,5 км), гребля Канівської ГЕС—гребля Кременчуцької ГЕС (171км).

До інших судноплавних ділянок внутрішніх водних шляхів віднесено 13 річок та 5 водосховищ. Найдовші ділянки: гирло Дунаю—кордон з Молдовою (Дунай, 172,3 км), Новгород-Сіверський—Чернігів (Десна, 311 км), Делева—Хотин (Дністер, 215 км), кордон з Республікою Білорусь—Луцьк (Стир, 247 км), кордон з Республікою Білорусь—Злазне (Горинь, 194 км).

До ділянок внутрішніх морських вод віднесено 18 акваторій морських портів та 24 підхідні морські канали. Серед них найдовшими є: Рені—Вилкове (172,3 км), Чорне море—акваторія морського порту Миколаїв (81,4 км).

З повним переліком внутрішніх морських вод і внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних, можна ознайомитися на Урядовому порталі.

Крім того, документ розширює характеристики габариту глибини суднового ходу показником проектного рівня/рівня навігаційного спрацювання, актуалізує інформацію щодо класності водного шляху відповідно до Європейської угоди про найважливіші водні шляхи міжнародного значення для судноплавних ділянок річки Дніпро від Херсона до греблі Київської ГЕС, враховує судноплавні ділянки внутрішніх водних шляхів, які враховані при визначенні зон в Резолюції Європейської економічної комісії ООН №61, визначає ділянки внутрішніх морських вод.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Проект постанови Кабінету міністрів «Про затвердження переліку внутрішніх морських вод та внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних» був розроблений Міністерством інфраструктури у грудні 2022 року.

У грудні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон № 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт», який визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту. Документ, за виключенням деяких положень, набув чинності з 1 січня 2022 року.

Згідно з очікуваннями тодішнього міністра інфраструктури Владислава Криклія, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави в 13-16 млрд грн щорічно.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *