Кабмін удосконалив механізм залучення радників для підготовки концесій

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку залучення радників для підготовки концесійних проектів. Про це ідеться у постанові №87, ухваленій у середу, 2 лютого.

Документ визначає підкритерії, за якими мають оцінюватись претенденти, вагу цих підкритеріїв, формулу оцінки кожного обраного підкритерію, формулу визначення тендерної пропозиції учасника, які необхідні для проведення якісної процедури відбору радників для надання послуг з підготовки концесійних проектів.

Порядок визначає підкритерії оцінки досвіду радників. До них зарахували: кількість успішних проектів у відповідній галузі в Україні та світі, кількість років досвіду у сфері реалізації концесійних проектів та надання консультаційних послуг, кількість сертифікатів, про успішне проходження курсів щодо управління проектами тощо. Таких підкритеріїв в умовах конкурсу не може бути менш ніж п’ять. Замовник послуги має зазначити обрані підкритерії, вагу кожного з них та мінімальні вимоги за підкритеріями до кожного експерта.

Загальний розмір винагороди, яка виплачуватиметься раднику в рамках одного проекту, не може перевищувати 5% від обсягу всіх інвестицій приватного партнера/концесіонера протягом строку дії договору.

В оновленому порядку з’явилася також норма про те, що радники, залучені для підготовки проекту, не можуть надавати консультаційні послуги заявнику та/або учаснику концесійного конкурсу щодо питань, пов’язаних з підготовкою та участю такого заявника та/або учасника в такому концесійному конкурсі.

Читайте також: От аренды к концессии. Как добиться баланса интересов государства и бизнеса

Міністерство інфраструктури планує 2022 році оголосити конкурси на визначення концесіонерів у чотирьох великих українських портах. Зокрема, у другому кварталі може бути оголошено конкурс із відбору концесіонера майна ДП «Бердянський морський торговельний порт» (БМТП). Також готуються до передачі у концесію три об’єкти ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Чорноморськ»: перший вантажний район, контейнерний термінал та спеціалізований поромний комплекс.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів визначив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на 2020-2023 роки. Серед іншого, до переліку внесено проекти щодо концесії залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговий порт «Чорноморськ», терміналу №1 та контейнерного терміналу порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу Одеського порту, причалів №№6-9 Бердянського порту. Крім того, готується концесія залізничних вокзалів, аеропортів та автомобільних доріг.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *