Кабмін схвалив зміни, необхідні для запровадження «митного безвізу» з ЄС

Кабінет міністрів на засіданні у п’ятницю, 27 травня, схвалив законопроект про зміни до Митного кодексу, необхідні для забезпечення міжнародного застосування комп’ютеризованої транзитної системи NCTS (New Computerized Transit System) на шляху до «митного безвізу» з ЄС. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

Тепер законопроєкт буде передано на розгляд до Верховної Ради.

Запропоновані зміни до Митного кодексу надзвичайно важливі для українського бізнесу, зокрема для пришвидшення проходження товарів через митний кордон та їх митного оформлення, що стало особливо гострою потребою під час війни після 24 лютого. Окрім того, такі зміни необхідні для забезпечення міжнародного застосування NCTS та подальшої гармонізації Митного кодексу України з Митним кодексом ЄС”, — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Подальша імплементація митного законодавства ЄС в Україні передбачає, зокрема, можливість застосування українськими підприємствами транзитних декларацій із використанням NCTS без необхідності оформлювати будь-які додаткові транзитні документи в межах 36 країн. Також планується розширити спектр підприємств, яким стануть доступні митні спрощення, аналогічні європейським.

Україна вже завершує проходження тестування NCTS на відповідність положенням Конвенції про процедуру спільного транзиту. До кінця 2022 року держава має успішно пройти оціночну місію та приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарам.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що Україна планує найближчим часом підписати «митний безвіз» — приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту, що є основою для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Украна вже технічно готова приєднатися до відповідної Конвенції.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *