Кабмін схвалив проєкт держбюджету на 2023 рік

Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 13 вересня, схвалив проєкт державного бюджету на 2023 рік, який передбачає 1,28 трлн грн доходів і 2,57 трлн видатків. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Найближчим часом разом із відповідними матеріалами проект бюджету буде передано на розгляд Верховної Ради.

Загальна сума доходів держбюджету прогнозується у 1,279 трлн грн (загальний фонд — 1,147 трлн грн; спеціальний — 132,5 млрд грн). Видатки державного бюджету та надання кредитів плануються в обсязі 2,573 трлн грн (загальний фонд — 2,269 трлн грн, спеціальний — 304,9 млрд грн).

Дефіцит бюджету передбачено на рівні 20% ВВП, перекриття якого заплановано за рахунок державних запозичень в обсязі 1,687 трлн грн.

Понад 1,1 трлн грн або майже 50% всіх видатків, згідно із затвердженим проектом держбюджету, буде спрямовано для сектору безпеки й оборони.

Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей. Якщо порівняти з бюджетом, який ми подавали на 2022 рік, то зростання видатків на безпеку й оборону буде більш ніж у 4 рази”, — зауважив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Ще одним важливим напрямком бюджету буде фінансування соціальних програм. За словами очільника уряду, 35% видатків складатимуть пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину й освіту.

Крім того, в рамках кошторису на 2023 рік буде створено бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії у розмірі не менше 19 млрд грн. За словами прем’єр-міністра, там планується акумулювати конфісковані кошти Росії та росіян, а також міжнародну допомогу на швидке відновлення. Також передбачено додаткову дотацію на компенсацію витрат для місцевих бюджетів у зв’язку з війною у розмірі 24 млрд грн.

Кабмін також підготував макропрогноз на 2023 рік, який є консенсусом між урядом, Національним банком і міжнародними фінансовими організаціями. Згідно з ним, наступного року прогнозується зростання реального ВВП на 4,6%, номінального — на 37%. Середня зарплата орієнтовно складе 18,5 тис. грн, інфляція може сягнути 30%, середньорічний курс долара буде коливатися в районі 42 грн.

Залежно від того, як буде змінюватися ситуація на фронті, економіка у 2023 році може як впасти на 0,4%, так і зрости на 10 та більше відсотків. Так само й з іншими показниками. Тому ще раз підкреслю: нинішній макропрогноз — це доволі консервативний сценарій, адже ми маємо бути готові до будь-яких варіантів розвитку подій”, — наголосив Шмигаль.

У Верховній Раді проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» представить міністр фінансів Сергій Марченко.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *