Кабмін розробив черговий крок до створення нацрегулятора у сфері транспорту

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про транспорт» (№6514) та вніс його на розгляд Верховної ради.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внесення змін до Закону «Про транспорт» щодо визначення правових та організаційних підстав для утворення та функціонування державного колегіального органу — Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ).

Цей орган має забезпечити ефективне держрегулювання діяльності суб’єктів природних монополій господарювання, що діють на суміжних ринках, у сфері транспорту, а також визначати порядок формування, правовий статус, повноваження, організацію діяльності та суб’єктів.

Завданнями НКРТ є участь у формуванні тарифної та цінової політики у сфері транспорту з урахуванням вимог нормативних документів міжнародних організацій, членом яких є Україна, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у сферу транспорту, розробка та затвердження нормативно-правових актів, зокрема порядків формування, розрахунку та звітності державних регульованих тарифів для суб’єктів природних монополій господарювання, що діють на суміжних ринках, у сфері транспорту тощо.

Положення та гранична чисельність працівників НКРТ затверджується Президентом України.

НКРТ створюється у складі голови та шести членів та призначається на строк, що не перевищує 6 років.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Робота над створенням НКРТ ведеться не перший рік. Наприкінці грудня 2019 року відповідний законопроєкт був внесений на розгляд Верховної Ради, але через зміну уряду його повернули. Владислав Криклій, який був тоді міністром інфраструктури, неодноразово заявляв, що питання формування тарифів на транспортні послуги повинні бути передані у сферу управління незалежного регулятора.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *