Із чорноморських й азовських портів РФ експортовано майже 11 млн тонн нафтопродуктів у квітні

Росія експортувала з портів у Чорному та Азовському морях у період з 1 по 30 квітня 2022 року не менш 10,9 млн тонн сирої нафти і продуктів її переробки, які перевезли 182 танкери. Про це свідчать дані проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень «Кривавий експорт», бази даних танкерів, що експортують нафту РФ з Чорного моря (по факту проходження проток Босфор та Дарданелли).

Вартість цієї кривавої нафти типу Urals оцінюється приблизно в $7,4 млрд.

Протягом квітня російська нафта постачалася з Чорного та Азовського морів до портів 31 країни. Зокрема, 142 танкери (або 78% від їх загальної кількості) прийняли порти країн НАТО та ЄС.

Лідерами серед країн-імпортерів російської нафти є: Туреччина — її порти прийняли 56 танкерів, або майже 31% їх загальної кількості, та Греція — 42 танкери (понад 23% їх загальної кількості). Далі ідуть: Італія — 18, Індія — 9, Єгипет — 8, Мальта — 6, Франція, Словенія, Південна Корея — по 4, Нідерланди — 3, Велика Британія, Хорватія, Марокко, Ліван, Саудівська Аравія, Росія, Сирія — по 2, Ізраїль, Іспанія, Сенегал, Лівія, Бразилія, Шрі-Ланка, Португалія, Багамські острови, Бруней, Сент-Люсія, Кіпр, Бельгія, Китай, ОАЕ — по одному.

Серед судновласників танкерів — компанії з 22 країн. Сумарно 98 танкерів (або 54% від їх загальної кількості) належать судновласникам з країн ЄС та НАТО.

Абсолютними лідерами є: Греція — її компаніям належать 69 танкерів (або майже 38% від їх загальної кількості), та Росія — 64 танкери (або 35% від їх загальної кількості). Далі ідуть: Туреччина — 12, Сінгапур — 8, Румунія, Норвегія — по 3, Нідерланди, Монако, Німеччина, Іспанія, Південна Корея, Острови Кука, Ліберія — по 2, США, Китай, Данія, Індія, ОАЕ, Велика Британія, Мальта, В’єтнам, Хорватія — по одному.

З чотирьох російських портів у Чорному морі (включаючи порт Севастополь в окупованому Криму) відправлено 110 танкерів (60% загальної кількості) й експортовано 9,666 млн тонн нафти (88% загального обсягу), з п’яти портів в Азовському морі — 72 танкери й 1,309 млн тонн відповідно. Найбільшими експортними портами у Чорному й Азовському морях є Новоросійськ — 8,728 млн тонн (89 танкерів) та Кавказ — 1,011 млн тонн (26 танкерів).

Із чорноморських й азовських портів РФ експортовано майже 11 млн тонн нафтопродуктів у квітні
Інфографіка: blackseanews.net

У дослідженні зауважується, що з російського порту Новоросійськ експортується не лише російська, але й казахська нафта Каспіського трубопроводного консорціуму (КТК), в якому Росія через компанії PJSC Transneft Trustee та CPC Company безпосередньо контролює 31%, а через компанію LUKOIL INTERNATIONAL GmbH – ше 12,5%. Це відкриває значний простір для маніпуляцій статистикою, а також для спроб та технологій обходу санкцій, які можуть бути застосовані ЄС відносно російського нафтового експорту. За експертними оцінками обсяги російської нафти, що транспортується через нафтопровід КТК, сягає 20%. Відокремити російську нафту від казахської неможливо — на виході з трубопроводу для завантаження танкерів утворюється нафтова суміш CPC Blend.

Із чорноморських й азовських портів РФ експортовано майже 11 млн тонн нафтопродуктів у квітні
Інфографіка: blackseanews.net

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *