Іран ймовірно постачає частину військової допомоги Росії через Каспійське море

Каспійське море ймовірно є одним з основних шляхів постачання з Ірану до Росії ударних безпілотників іранського виробництва та іншої підтримки, яку Тегеран надає Кремлю у зв’язку з війною проти України та західними санкціями. Про це ідеться у розслідуванні CNN, опублікованому 26 квітня, повідомляє «Європейська правда».

Журналісти CNN поспілкувалися з експертами, які відстежують рух вантажів, та за доступними даними припускають, що саме цим шляхом може рухатися значна частка «Шахедів», пострілів до мінометів та іншої зброї, яку Росія купує в Ірану для війни проти України.

Дані про рух вантажних суден засвідчують, що вантажні судна на Каспії все частіше вимикають транспондери AIS, а це дає підстави припускати, що вони мають причини для таємності.

Так, за даними Lloyd’s List Intelligence, з вересня у Каспійському морі суттєво зросла кількість суден, які приховують дані про свій рух. В основному вони ходять під російським та іранським прапорами, серед них чимало суден, які за своїми технічними характеристиками придатні для перевезення вантажів військового призначення.

Іран ймовірно постачає частину військової допомоги Росії через Каспійське море
Інфографіка: cnn.com

Найчастіше судна на Каспії вимикають AIS біля іранських портів Амірабад та Анзалі, а також на російській Волзі та біля порту Астрахань.

За допомогою даних з MarineTraffic, CNN відстежили шість суден під прапором РФ та два іранських, які, за припущеннями опитаних аналітиків, поводяться підозріло. Вони помітили певні закономіності – судна можуть прямувати з іранських портів до Астрахані, але там не здійснюють офіційний вхід у порт; деякі судна вимикають передачу даних на підході до Амірабаду та Астрахані, або ж загалом тривалий час рухаються з вимкненими транспондерами.

Іран ймовірно постачає частину військової допомоги Росії через Каспійське море
Інфографіка: cnn.com

Журналісти CNN також проаналізували дані Flightradar24 та з’ясували, що з травня 2022 року до березня 2023 року іранські вантажні літаки здійснили до Росії щонайменш 85 рейсів. 

На думку аналітиків, хоча частину іранських «Шахедів» могли привозити у Росію літаками, морський шлях значно вигідніший, оскільки дозволяє перевезти за один раз набагато більший вантаж.

Офіційно Тегеран визнав, що постачав Росії лише невелику партію дронів-камікадзе перед повномасштабним вторгненням в Україну в лютому 2022 року. Та ЗМІ неодноразово описували, як саме Москва отримує зброю від Ірану.

За оцінками української сторони, Росія на той момент вже застосувала в Україні понад 400 дронів Shahed-136, а всього Росія нібито замовила 2,4 тис. таких безпілотників. Спочатку вони становили проблему для української протиповітряної оборони, але в останніх атаках майже всі або всі вони знищувалися.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *