Імпорт дизпального морським шляхом збільшився в півтора рази у 2021 році

Морські постачання дизельного пального у 2021 році збільшилися порівняно з попереднім роком в півтора разу — до 1,2 млн тонн, повідомляє enkorr.

Цей обсяг розподілився між чотирма портами:

  • Миколаїв — 405,5 тис. тонн;
  • «Південний» — 335 тис. тонн;
  • Одеса — 220 тис. тонн;
  • Херсон — 175 тис. тонн;

Морські порти мають величезний потенціал, і збільшення перевалки втричі у 2022 році не буде великою проблемою, надто якщо правильно розставити пріоритети для «Укрзалізниці». Фактично це означає, що морем можна буде закрити російський імпорт”, — зазначають експерти Консалтингової групи «А-95».

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Загальні імпортні постачання дизпального на український ринок у 2021 році збільшилися порівняно з попереднім роком на 10% — до 6,85 млн тонн, що є рекордним рівнем за всю історію спостережень. Приріст імпорту стався з усіх напрямків за винятком Російської Федерації, яка втратила свої позиції після зупинки нафтопродуктопроводу «Прикарпатзахідтранс» у лютому й дестабілізації постачання «Роснафти». В результаті частка російського ресурсу в загальному обсязі імпорту дизпального скоротилася з 42% до 30% за підсумками 2021 року.

Статус основного постачальника торік після трирічної перерви повернула собі Білорусь, яка спрямувала в Україну 2,89 млн тонн ресурсу, забезпечивши 42% імпортних постачань на український ринок.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *