Імовірно, росіяни замінували води навколо Зміїного перед втечею — ОК «Південь»

Російські окупаційні війська, відступаючи з острова Зміїний, могли вдатися до мінування його території і навколишніх вод. Про це повідомило Оперативне командування «Південь».

Завершуючи екстрену евакуацію особового складу з острова Зміїний, рашисти знищували військову техніку, документацію та майно. Імовірно, здійснено мінування місцевості, причалу та навколишніх вод біля острова”, — ідеться у вечірньому зведенні ОК «Південь» у четвер, 30 червня.

За уточненими даними, напередодні внаслідок ракетно-артилерійських ударів ЗСУ по позиціях окупантів на острові було знищено зенітно-ракетний комплекс «Тор», один з маломірних катерів, причіп, що містив дизель-генератор, радіолокаційну станцію та польовий склад боєприпасів. Самі росіяни при відступі підірвали транспортно-зарядну машину до ЗРК «Тор», реактивну систему залпового вогню «Торнадо-Г». Також над морем було збито російський гелікоптер.

В ОК «Південь» наголошують, що операція триває, забезпечення контролю над островом потребує ретельної перевірки та виключення провокацій. Українські військові ретельно перевіряють ситуацію.

У четвер, 30 червня, російські окупаційні війська вивезли залишки гарнізону з захопленого ними у лютому острова Зміїний в Чорному морі. Це стало наслідком активної фази військової операції, яку ЗСУ проводили з середини червня. Раніше українське військове командування повідомляло, що росіяни розмістили на острові Зміїний зенітно-ракетні комплекси та реактивні системи залпового вогню, дальність котрих сягає південних районів Одеської області.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-майор Кирило Буданов заявляв, що операція проти російських загарбників на острові Зміїний триватиме до його повного звільнення.

У квітні й травні українці неодноразово і успішно знищували російські війська і техніку на острові Зміїний та в морі біля нього.

Острів Зміїний у Чорному морі належить Україні та визначає її територіальні води. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Під час повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому острів було окуповано.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *