Грузія заборонила вивантаження підсанкційних нафтопродуктів з танкера у порту Батумі

Служба доходів Міністерства фінансів Грузії не дала дозвіл на вивантаження з танкера Esen Ka (прапор — Туреччина) в порту Батумі російських нафтопродуктів, які підпадають під санкції через агресію РФ в Україні. Про це йдеться в заяві відомства, передає «Європейська правда».

Судно під турецьким прапором увійшло до порту Батумі 26 червня цього року. Встановлена законодавством перевірка виявила, що ані судно, ані його власник не внесені до міжнародного санкційного списку. Відповідно, було надано дозвіл для судна зайти в грузинський порт, щодо чого були надані необхідні роз’яснення Агентством морського транспорту”, — зазначили в Службі доходів.

Водночас перевірка документів виявила, що розміщені на судні товари є вантажем, призначеним для перевезення до Туреччини, і що вантаж містить нафтопродукти, відправлені компанією, яка своєю чергою внесена до міжнародного санкційного переліку.

У зв’язку із наведеним, було відмовлено у розвантаженні та проходженні відповідних митних процедур. Судно під турецьким прапором разом із зазначеним вантажем відпливло з порту Батумі”, — додали у відомстві.

Станом на ранок понеділка, 28 червня, танкер Esen Ka перебуває в чорному морі біля узбережжя Грузії в очікуванні розпоряджень.

Раніше грузинський опозиційний телеканал Mtavari повідомив, що на нафтовому терміналі грузинського порту Батумі перебуває танкер Esen Ka із нафтопродуктами російської компанії «Роснєфть», яка перебуває під санкціями України, США та ЄС. Джерело каналу заявило, що грузинська сторона має намір змінити походження вантажу і відправити його до Європи як нафтову продукцію з Казахстану.

Попри запевнення влади, що Грузія виконує санкції західних партнерів проти РФ, періодично у ЗМІ з’являється інформація про те, що росіяни обходять санкції за допомогою Грузії. Влада країни відмовилася вводити санкції на тій підставі, що вони суперечить «національним інтересам» Грузії та завдадуть більше шкоди грузинському народу, ніж Москві.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *