Грецькі танкери уперше масово порушили ембарго Євросоюзу на морській імпорт нафти з Росії — Андрій Клименко

Зафіксовано першу «групову» спробу брутального порушення ембарго Євросоюзу на морській імпорт сирої нафти з Росії. Про це повідомив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.

За його словами, 23-24 грудня до Лаконської затоки (Греція) прибули одразу три танкери з російською сирою нафтою:

  • грецький танкер TRIDENT HOPE вийшов з російського порту Тамань 9 грудня, при виході вказав порт призначення SG SIN SINGAPORE, при виході з Мармурового моря змінив порт призначення на GR KLX KALAMATA, Greece, фактично прибув до Лаконської затоки 23 грудня;
  • грецький танкер SOVEREIGN вийшов з російського порту Туапсе 10 грудня, при виході вказав порт призначення GR KLX KALAMATA, Greece, фактично прибув до Лаконської затоки 23 грудня;
  • грецький танкер ANAFI WARRIOR вийшов з російського порту Тамань 14 грудня, при виході вказав порт призначення GR KLX KALAMATA, Greece, фактично прибув до Лаконської затоки 24 грудня», — .

Таким чином до територіальних вод та ексклюзивної економічної зони Греції, країни-члена ЄС, прибуло близько 270 тис. тонн сирої нафти з Росії.

З урахуванням того, що Лаконійська затока відома як місце рейдової перевалки нафти з борту на борт (STS, ship to ship), можна припустити, що цю підсанкційну російську криваву нафту буде перевантажено на інші танкери для доставки до країн ЄС. Звертає увагу, що всі три танкери-порушники мають судновласників з Греції (про можливість таких порушень саме з боку грецьких компаній ми неодноразово попереджували)”, — написав Клименко у Facebook.

За його словами, час цього порушення обрано не випадково — під час різдвяних та новорічних відпусток багатьох держслужбовців в кранах ЄС та Єврокомісії.

Впевнені, що реакція МЗС України, Єврокомісії, державних органів Греції не забариться, незважаючи на святкові дні. Треба розуміти, що перші порушники тестують ЄС на реакцію: буде швидка реакція — ця «схема» припинить існування, не буде — прямо зараз до цієї ж Лаконійської затоки йдуть ще 3-5 таких же танкерів”, — підсумував Клименко.

З 5 грудня Євросоюз запровадив ембарго на імпорт російської нафти на європейський ринок морським шляхом, а також граничне цінове обмеження у $60 за барель для її постачань у треті країни з використанням європейських суден або торговельних послуг. Цінова стеля погоджена із країнами G7 та іншими партнерами ЄС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *