Грецькі судновласники допомагають Росії експортувати нафту в умовах санкцій — Die Welt

Греція допомогла зберегти Росії експорт нафти на довоєнному рівні, незважаючи на санкції, згідно з якими європейські порти офіційно закриті для російських суден. Про це пише Die Welt, повідомляє “Європейська правда”.

Євросоюз 8 квітня оголосив п’ятий пакет санкцій і вирішив, що 2873 суднам російського торговельного флоту більше не дозволено заходити до портів країн ЄС.

Через чотири тижні про суворе тлумачення санкційного режиму не може бути й мови: зокрема, нафтові угоди російських енергетичних транснаціональних корпорацій “Роснефть” та “Лукойл” продовжують безперешкодно оформлятися через європейські порти”, – пише видання.

Дані лондонського судноплавного реєстру Lloyd’s List показують, що з початку російського вторгнення з країни щодня вивозилося близько 4,5 млн барелів сирої нафти на суму близько $509 млн.

Таким чином, експорт нафти з РФ залишився на довоєнному рівні багато в чому завдяки Греції. У той час як багато європейських та американських дилерів, нафтових компаній та судноплавних компаній припинили всі контакти з операторами російського флоту, грецькі судновласники продовжують розширювати свій бізнес у Росії.

Наприкінці квітня грецький супертанкер Nissos Rhenia завантажив російську нафту марки Urals в порту Роттердама і вирушив до Сінгапуру, повідомляє Lloyd’s. Дедалі більше танкерних маршрутів прямують до Індії, Китаю та Південної Кореї. Фрахтові ставки на нафтові танкери вже зросли на 230% через російське вторгнення в Україну.

Відповідно, виграє Греція, найбільший у світі оператор флоту. За даними Lloyd’s, протягом квітня з російських нафтових портів Приморська, Новоросійська, Усть-Луги та Санкт-Петербурга вийшло 190 танкерів, 76 із них йшли під грецьким прапором.

Таким чином, греки збільшили свою частку у транспортуванні російської нафти утричі порівняно з попереднім роком.

Шостий пакет санкцій ЄС проти РФ передбачає поступове введення ембарго на нафту та нафтопродукти з РФ.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *