Франція відправить тисячу тонн гуманітарного вантажу до України морським шляхом

Франція готує відправлення гуманітарного вантажу для України вагою понад 1 тис. тонн, який днями вирушить морським шляхом з Марселя через Румунію, пише «Європейська правда».

Судно має вирушити з порту Марселя 28 вересня і прямуватиме до порту Констанци у Румунії. На подію приїдуть міністерка закордонних справ Катрін Колонна та представники регіонів і залучених організацій.

В МЗС Франції зазначають, що це «безпрецедентний» морський гуманітарний вантаж, який повинен закрити частину потреб у низці галузей.

Ця операція, що здійснюється через Механізм цивільного захисту ЄС, вчергове засвідчує солідарність з Україною Франції, її територіальних громад, громадянського суспільства та бізнесу”, — зазначають у комюніке.

Так, для потреб цивільного захисту передають 15 пожежно-рятувальних машин, з яких п’ять — вживані і 10 нових; вісім “моторизованих плавзасобів” та 19 тонн засобів для рятувальних операцій і засобів індивідуального захисту. Для медичних потреб передають 25 тонн найнеобхідніших медичних засобів і препаратів, у тому числі для реанімації, а також медичний автомобіль з радіологічним обладнанням, що дозволяє проводити дослідження на місці. Для підтримки людей, що не мають нормального доступу до продуктів харчування, передають 60 тис. пайків (по два обіди в кожному), 48 тонн готових продуктів харчування, 13 тонн молока. Також передають генератори, будматеріали, 200 метрів імпровізованих мостів, які допоможуть швидко відновлювати інфраструктуру.

З Констанци вантаж перевезуть до гуманітарного хабу у Сучаві, його поїдуть супроводжувати французькі рятувальники. Далі, у контакті з посольствами Франції в Україні та Румунії, складові вантажу передадуть ДСНС, Міністерству охорони здоров’я, на Чернігівщину, Харківщину, Одещину та у Стрий.

Як повідомляє «Укрінформ», також Франція має намір взяти на себе витрати на доставку 50 тис. тонн української пшениці до Ефіопії та Сомалі.

Президент Франції підтримав ініціативу Президента Зеленського, який вирішив безкоштовно передати на користь Сомалі та Ефіопії 50 тис. тонн зернових. Це дуже важливий крок. Країна, яка сама у стані війні, пішла на такий гуманітарний крок”, — зауважила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Минулого тижня Міністерство закордонних справ оголосило, що Україна виділяє 50 тис. тонн пшениці як гуманітарну допомогу для підтримки дій урядів Ефіопії та Сомалі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *