Флот УДП продовжує працювати лише на Нижньому Дунаї через мілководдя

Річковий флот ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) унаслідок критичної ситуації з рівнем води на Дунаї, яка склалася через затяжну спеку і відсутність опадів, наразі змушений працювати лише на нижніх ділянках річки. Про це повідомив в.о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко.

Ситуація з мілководдям на Дунаї залишається критичною. Рівні води по всьому Дунаю продовжують падати. Затяжна спека і відсутність опадів, а також весняний паводок, який був нижче за середній рівень, створюють аномальну ситуацію, яка не спостерігалася в попередні мілководні періоди. Флот УДП після закриття навігації продовжує працювати лише на нижній ділянці Нижнього Дунаю”, — написав Москаленко у Facebook.

За інформацією Дунайської гідрометобсерваторії, середні рівні води на Дунаї в серпні очікуються нижче за норму на 10-250 см, на українській ділянці Дунаю — на 15-145 см нижче за норму. Так, у Чорнаводі середні рівні серпня очікуються в інтервалі «мінус» 170-130 см над нулем посту.

Москаленко поінформував, що в Ізмаїлі на Констанцу флот УДП поки що вантажиться на осадку 1,8 метра.

На 280 кілометрі Дунаю обмеження по осадці становить 1,9 метра, на 390-му кілометрі — 1,7 метра. Вище Сілістри, в районі перекату Лута, штовхачі УДП вже не можуть пройти через відсутність прохідних глибин, наразі вони становлять всього 1,2-1,3 метра.

За кілька днів на Нижньому Дунаї прогнозують невеликий підйом води на 10-15 см, проте він буде короткостроковим. Подальші перспективи щодо опадів під великим питанням, за всіма ознаками нинішнє мілководдя буде затяжним і важким. Це означатиме серйозні фінансові втрати для підприємства. Але ми сподіваємось на краще і продовжуємо боротись за кожну тонну доставленого вантажу”, — підсумував керівник УДП.

ПрАТ «УДП» здійснює річкові вантажоперевезення по Дунаю та морські вантажоперевезення. До складу вантажного річкового флоту входять 75 самохідних та 245 несамохідних суден. Морський вантажний флот представлений сімома суднами дедвейтом 3,3-4 тис. тонн (шість суховантажів типу «Ізмаїл» та один танкер «Десна»). Основу вантажів складає металургійна сировина, що постачається до придунайських країн. Річковий пасажирський флот компанії представлений теплоходами «Молдавія», «Україна», «Дніпро» та «Волга».

Флот УДП у 2021 році збільшив перевезення вантажів порівняно з 2020 роком на 3,8% — до 1,37 млн тонн. У тому числі, перевезення річковим флотом УДП минулого року зменшилися на 0,9% — до 1,08 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *