ФДМ виставив держстивідора «Усть-Дунайський МТП» на приватизаційний конкурс

Фонд державного майна (ФДМ) підготував приватизацію єдиного майнового комплексу ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Усть-Дунайськ».

Як наголосили в прес-службі ФДМ, це буде перший продаж морського порту за часів незалежності України.

Приватизаційний аукціон повинен відбутися 17 січня 2023 року на «Prozorro.Продажі». Стартова ціна актива — 60 млн грн.

До великої війни про «Усть-Дунайськ» майже всі забули. Основні інвестиції йшли в інші морські порти. Та цього року «Усть-Дунайськ» почав відігравати надважливу роль у світовій продовольчій безпеці. Він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, — прокоментував голова ФДМ Рустем Умєров.

Після початку великої війни порт «Усть-Дунайськ» був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. В той день звідти вийшло перше судно. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад: сіль, рис. З 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 року держстивідор «Усть-Дунайський МТП» отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Майно «Усть-Дунайського МТП» складається з трьох активів: порту у місті Вилкове Одеської області, портопункту Кілія в однойменному місті і бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу — 3 метри, фактичні — 1,5 метра.

Читайте також: У порту «Усть-Дунайськ» доцільно розвивати рейдову перевалку — керівник УДП

До повномасштабного російського вторгнення Кабінет міністрів планував приватизацію державних стивідорних компаній, які працюють у трьох малих морських портах України. Зокрема, конкурс на приватизацію ДП «Усть-Дунайський морський торговельний порт» планувалося оголосити у першому кварталі 2022 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *