Євросоюз включив Російський морський регістр судноплавства до санкційного списку

Країни Європейського Союзу погодили включення 14 бізнесменів з Росії та 146 членів Ради Федерації до чорного списку, а також ввели обмеження проти Російського морського регістру судноплавства. Про це йдеться у поширеній у середу, 9 березня, заяві Єврокомісії, передає BlackSea News.

Санкції набули чинності в середу ввечері після публікації в Офіційному журналі ЄС.

160 осіб включено до чорного списку за дії, що підривають суверенітет та територіальну цілісність України. З них 14 бізнесменів та членів їхніх сімей, а також 146 членів Ради Федерації, які ратифікували угоду про Дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між Росією і так званими Донецькою та Луганською народними республіками”, — йдеться у заяві.

Таким чином до «чорного списку» ЄС для Росії тепер включено 862 фізособи та 53 організації, і тепер він є найбільшим списком санкцій, який коли-небудь приймав Євросоюз.

ЄС також включив Російський морський регістр судноплавства до списку санкцій і ввів обмеження на експорт навігаційних та морських радіокомунікаційних технологій.

Цим рішенням буде заборонено продавати, постачати, експортувати прямо чи опосередковано морське навігаційне обладнання будь-яким фізичним та юридичним особам, організаціями структур у Росії, для використання в Росії або на судні під прапором Росії”, — ідеться у документі.

Євросоюз також запровадив заборону для росіян на операції з криптовалютами на європейських майданчиках.

Президент Росії Володимир Путін 24 лютого оголосив про початок військової операції в Україні Після цього США, ЄС, Великобританія, а також низка інших держав заявили, що вводять санкції проти російських фізичних та юридичних осіб.

З моменту визнання Росією «незалежності» окупованих нею територій на Донбасі у лютому та початку повномасштабної війни проти України, Євросоюз ввів три пакети санкцій проти РФ.

Перший пакет передбачав індивідуальні санкції, обмеження доступу до фінансового ринку ЄС, заборону на економічні зв’язки з ОРДЛО.

Другий пакет санкцій передбачав санкції проти Володимира Путіна, Сергія Лаврова, членів Державної думи, а також економічні санкції проти багатьох російських компаній та установ.

Третій пакет санкцій передбачав закриття повітряного простору ЄС для російських літаків, заборону на трансакції з Російським центробанком, відключення від SWIFT семи російських банків, заборону мовлення Russia Today і Sputnik, індивідуальні та економічні санкції проти Білорусі.

1 березня депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій закликали країни-члени ЄС посилити санкційний тиск на Росію та Білорусь, зокрема, рекомендували закрити всі порти Європейського Союзу для суден, що прямують з Росії або до Росії та суден, що зареєстровані в Росії або належать російським власникам.

Напередодні заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в Росії, закриє свої води та порти також Канада.

Крім того, Литва, Латвія та Естонія повідомили про намір заборонити входити до своїх портів російським торговим суднам, не чекаючи офіційного рішення країн ЄС щодо цього питання.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *