Естонія хоче націоналізувати білоруські добрива, які застрягли в портах

Естонська торговельно-сільськогосподарська палата запропонувала націоналізувати білоруські добрива, що застрягли в портах, і використовувати їх за призначенням в естонському сільському господарстві. Про це пише Baltic Times.

За даними палати, в естонських портах Мууга та Сілламяе застрягли 69 тис. тонн добрив. Тони аміачної селітри не можуть залишити порт через санкції. І чим довше вони стоять у порту, тим небезпечнішими стають. Саме такий вантаж став причиною вибуху у Бейруті у 2020 році. Утилізувати таке добриво складніше, дорожче та набагато небезпечніше, ніж просто продати.

При цьому обсягів, що «застрягли», достатньо, щоб цілий рік сільське господарство Естонії не мало потреби в закупівлі додаткових партій аміачної селітри. Палата пропонує розподілити обсяги зі складів між естонськими торговцями добривами.

Складність полягає у тому, що найбільші продавці добрив в Естонії встановили внутрішнє правило, згідно з яким вони не торгуватимуть добривами російського чи білоруського виробництва. Тому палата пропонує їх націоналізувати.

Якщо добрива, що зберігаються в портах Сілламяе та Мууга, будуть націоналізовані, операторам буде легше продавати їх на естонському ринку. Якщо товар оголошено державним, то добриво можна продати, наприклад, на аукціоні”, — зазначається у публікації.

Палата наголошує, що рішення про звільнення аміачної селітри від санкцій або про націоналізацію запасів має бути ухвалене якнайшвидше. Тоді його можна буде використати вже восени.

При цьому зараз аміачна селітра постачається до Естонії з країн, які не підпадають під санкції, за дуже високими цінами. У палаті вважають не розумним оголошувати добриво небезпечним відходом і витрачати кошти на його утилізацію, тоді як можна використовувати його за призначенням.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *