Експорт зернових та олійних збільшився на чверть у червні

У червні 2022 року експорт зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки збільшився порівняно з травнем на 25%, або на 470 тис. тонн — до 2,17 млн тонн. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зокрема, експорт пшениці зріс у червні більш ніж утричі — до близько 138 тис. тонн. Водночас це удвічі менше, ніж було експортовано з України в червні 2021 року за працюючих морських портів.

Україна в червні відвантажила на експорт 26 тис. тонн ячменю, що більш ніж удвічі перевищує травневий обсяг, однак майже утричі менше порівняно з червнем минулого року.

Фактичний експорт кукурудзи, постачання якої зараз становлять близько 47% від загального експорту зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки, збільшився у червні на 5,5% проти травня — до 1,01 млн тонн. Порівняно з червнем минулого року експорт кукурудзи зменшився на 40%.

Експорт соняшника у червні побив черговий рекорд, сягнувши позначки в 540 тис. тонн, що майже на 60% більше, ніж у травні цього року. Це також майже утричі більше, ніж загальний експорт соняшнику в 189,6 тис. тонн за весь попередній сезон.

Постачання на експорт соєвих бобів у червні становили 71 тис. тонн порівняно з майже 67 тис. тонн у травні 2022 року та 44 тис. тонн у червні минулого року.

Водночас експорт соєвої олії зріс у червні до 18 тис. тонн із 16 тис. тонн у травні. Це також майже на 5 тис. тонн більше, ніж відвантажено іноземним покупцям у червні 2021 року.

Фактичний експорт соняшникової олії у червні збільшився на третину порівняно з травнем — до 267 тис. тонн. Водночас це на 18% менше, ніж було експортовано у червні минулого року.

У червні на зовнішні ринки Україна відвантажила 93 тис. тонн шротів, що на 7 тис. тонн менше показників травня. Експорт соняшникового шроту в червні минулого року становив 265 тис. тонн.

За даними Мінагропроду, загалом у 2021-2022 маркетинговому році (МР, липень 20210 — червень 2022) Україна експортувала 61,52 млн тонн зернових та олійних на загальну суму понад $22 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *