Експорт збіжжя з українських портів сповільнився попри продовження зернової угоди — ООН

Експорт українського зерна почав сповільнюватися, попри продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. Про це свідчать дані ООН, передає Reuters.

Зазначається, що з портів України щодня виходять не більше п’яти суден, порівняно з попередніми тижнями й місяцями, коли виходило близько десяти суден.

Речник Чорноморської зернової ініціативи в Стамбулі від ООН Ісміні Палла сказала, що на рух суден вплинула минула невизначеність щодо продовження угоди, погані погодні умови в Стамбулі для інспекцій і ротація нового персоналу та інспекторів у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

Також зазначається, що цього місяця рух сповільнився, частково через невизначеність серед вантажовідправників і страховиків щодо того, чи погодиться Росія продовжити угоду.

Загалом за сім днів до 23 листопада з України вирушили 27 суден, порівняно з 36 за попередній тиждень і 38 за період з 27 жовтня по 2 листопада. Лише 8 суден вирушили між 3 і 9 листопада, відразу після того, як Росія ненадовго призупинила свою участь в угоді, обмеживши рух суден в Україну.

Перевірки суден також сповільнилися в останні тижні. Близько 112 суден очікують перевірок у водах біля Стамбула, у тому числі деякі з них стоять більше місяця, повідомили в СКЦ, додавши, що обговорюються шляхи збільшення перевірок.

Посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що уповільнення пов’язане з невизначеністю минулого тижня щодо поновлення угоди, а також через відмову Росії прискорити перевірки та збільшити кількість команд.

Одна головна проблема полягає в тому, що росіяни сповільнюють перевірки, ймовірно, навмисно”, — наголосив Боднар.

Протягом семи днів до 23 листопада щодня проводилося від нуля до шести перевірок у порівнянні з 5-8 на день попереднього тижня і до 11 — ще тижнем раніше. Крім того, погана погода призупинила деякі перевірки минулого тижня.

Речник Чорноморської зернової ініціативи в Стамбулі додала, що за останні два тижні працювали три інспекційні групи.

СКЦ продовжує обговорення того, як скоригувати планування інспекцій на зиму та розгорнути достатню потужність”, — підсумувала вона.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

З початку дії Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів у Чорному морі експортовано 12 млн тонн агропродукції.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *