Експорт скоротиться на 30% у 2022 році — прогноз НБУ

За оцінками Національного банку України (НБУ), експорт товарів та послуг за підсумками 2022 року знизиться на 30% порівняно з 2021 роком. Про це заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, передає «Укрінформ».

Загалом у 2022 році експорт товарів та послуг очікується на рівні $57,4 млрд, що на 30% менше, ніж у 2021 році. Прогнозується, що у 2023 році експорт незначно зросте — приблизно на 2% порівняно з 2022 роком, до $58,5 млрд”, — сказав Гелетій.

За його словами, поліпшення пропускної спроможності української інфраструктури та відкриття «зернового коридору», звісно, сприяють нарощуванню експорту, однак це не компенсує втрат традиційних шляхів експорту через морські порти.

Наприкінці вересня «зерновий коридор» вийшов на максимальну потужність, і ми очікуємо, що буде повністю завантажений до кінця року. Ми очікуємо, що експортні надходження до кінця року будуть стабільними, на рівні вересня”, — сказав заступник голови НБУ.

Він нагадав, що після початку роботи «зернового коридору» експортна виручка в останні місяці зростала.

У січні-вересні 2022 року Україна імпортувала товарів на $39,2 млрд, експортувала — на $33,1 млрд.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Станом на 20 жовтня в рамках зернової ініціативи морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 362 судна, обсяг відвантаження агропродукції склав 8 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *