Експорт сільгосппродукції прискорився на 65% у першій половині липня

Експорт сільськогосподарської продукції у період 1-15 серпня 2022 року збільшився порівняно з початком липня на 65% — до 2 млн тонн. Такі дані наводить Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За 15 днів серпня 2022 року Україні вдалося експортувати 2 млн тонн сільгосппродукції, що на 65% перевищує аналогічний показник першої половини липня та на 17% — показник другої половини липня 2022 року. Тобто позитивна динаміка нарощування експортних відвантажень Україною продовжується”, — вказує УКАБ.

В розрізі культур експорт 1-15 серпня збільшився порівняно з першою половиною липня таким чином:

  • зернових культур — на 60%, до 1,1 млн тонн;
  • олійних — на 68%, до 459,1 тис. тонн;
  • рослинних олій — на 64%, до 197,9 тис. тонн;
  • макухи та шроту — в 2,8 разу, до 204,4 тис. тонн.

За вказаний період доволі відчутно зріс експорт олійних культур. В цій категорії спостерігаються суттєві зміни в структурі експорту, а саме зменшення частки насіння соняшнику та зростання частки ріпаку. Це пов’язано зі збором врожаю ріпаку, що практично закінчується в Україні та експортоорієнтованістю цієї культури. Практично весь обсяг українського ріпаку, що призначений на експорт, традиційно вивозили одразу після збору врожаю. Так відбувається і цього року.

Головним досягненням першої половини серпня 2022 року в УКАБ назвали початок функціонування морських портів Одеської області.

Відновлення цього каналу з 1 серпня 2022 року частково дозволило наростити обсяги експорту. Однак, варто зазначити, що поки що обсяги відвантажень цими портами є незначні в порівнянні з їх максимальними можливостями. Проте є всі підстави сподіватися, що обсяги експорту цим каналом буде збільшено”, — зазначили в Асоціації.

У липні 2022 року експорт зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки збільшився порівняно з червнем на 22,7%, або на 492,7 тис. тонн — до 2,66 млн тонн.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

У рамках реалізації домовленостей із портів Одеса, Чорноморськ і «Південний» у серпні вийшли вже 25 суден, якими вивезено 630 тис. тонн агропродукції до понад 10 країн світу.

Крім того, в умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *