Експорт агропродукції зерновим коридором збільшився на 65% минулого тижня

Упродовж 33-го тижня роботи зернового коридору, з 13 по 19 березня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 1,081 млн тонн агропромислової продукції — на 65% більше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 22 судна — на 6 суден більше порівняно з попереднім тижнем.

Найбільше протягом 33-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 715 тис. тонн, або 66% експорту за цей період, пшениці — 196 тис. тонн (18%) та соняшникової макухи — 120 тис. тонн (11%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Китай, Туреччина та ОАЕ) — 523 тис. тонн, або 48% обсягу за тиждень, Європи (Іспанія, Нідерланди, Португалія та інші) — 498 тис. тонн, або 46%, та Африки (Туніс, Лівія) — 60 тис. тонн, або 6%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 19 березня з портів Великої Одеси експортовано 25,1 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Експорт агропродукції зерновим коридором збільшився на 65% минулого тижня
Інфографіка: ucab.ua

Минулого тижня було погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини липня 2023 року. Водночас, російська сторона наполягає, що з її боку угоду продовжено лише на 60 днів.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *