Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився на чверть минулого тижня

Упродовж 34-го тижня роботи зернового коридору, з 20 по 26 березня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 804,2 тис. тонн агропромислової продукції — на 26% менше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 22 судна, як і попереднього тижня.

Нещодавно роботу «зернового коридору» продовжено ще на 120 днів, що дає певну надію українським аграріям реалізувати свою продукцію та повноцінно здійснити весняну посівну, яка вже розпочалася”, — зазначили в УКАБ.

Найбільше протягом 34-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 418 тис. тонн, або 52% експорту за цей період, пшениці — 235 тис. тонн (29%) та сої — 43 тис. тонн (5%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Китай, Бангладеш, В’єтнам та інші) — 341 тис. тонн, або 42% обсягу за тиждень, Африки (Єгипет, Алжир, Ефіопію та інші) — 280 тис. тонн, або 35%, та Європи (Іспанія, Італія та Нідерланди) — 183 тис. тонн, або 23%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 26 березня з портів Великої Одеси експортовано 25,9 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився на чверть минулого тижня
Інфографіка: ucab.ua

17 березня було погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини липня 2023 року. Водночас, російська сторона наполягає, що з її боку угоду продовжено лише на 60 днів.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *