Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився на 20% минулого тижня

Упродовж 24-го тижня роботи зернового коридору, з 9 по 15 січня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 491 тис. тонн агропромислової продукції — на 20% менше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Зазначається, що з 9 по 15 січня 2023 року у портах Великої Одеси було завантажено 19 суден — на три судна більше, ніж за тиждень до того.

Найбільше протягом 24-го тижня роботи зернового коридору експортовано: кукурудзи (43% експорту за цей період), пшениці (20%) та макухи соняшникової (12%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Китай, Туреччина, Афганістан) — 238 тис. тонн, або 48% обсягу за тиждень, Європи (Італія, Нідерланди, Португалія) — 159 тис. тонн, або 32%, та Африки (Лівія, Туніс, Марокко) — 95 тис. тонн, або 19%.

За інформацією УКАБ, порівняно з максимальним тижневим показником за весь час дії зернового коридору, обсяг відвантажень агропродукції за тиждень 9-15 січня був менший у 2,4 разу.

Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився на 20% минулого тижня
Інфографіка: ucab.ua

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Станом на 16 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 653 судна, які експортували 17,5 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *