Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився більш ніж на третину минулого тижня

Упродовж 32-го тижня роботи зернового коридору, з 6 по 12 березня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 654 тис. тонн агропромислової продукції — на 36% менше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 16 суден — на 4 судна менше порівняно з попереднім тижнем.

Зараз всі очікують пролонгації дії «зернового коридору», час попередньої угоди закінчується 18 березня. Однак, критично важливим навіть при продовженні роботи цієї угоди залишається повноцінна його діяльність, без гальмування з російського боку, як це спостерігалося в останні місяці”, — зазначають в УКАБ.

Найбільше протягом 32-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 322 тис. тонн, або 49% експорту за цей період, пшениці — 135 тис. тонн (21%) та сої — 74 тис. тонн (11%).

Українська продукція була відправлена до країн Європи (Іспанія, Португалія, Нідерланди та інші) — 347 тис. тонн, або 53% обсягу за тиждень, Азії (Китай, Саудівська Аравія, Туреччина та інші) — 291 тис. тонн, або 45%, та Африки (Лівія) — 16 тис. тонн, або 2%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 12 березня з портів Великої Одеси експортовано 24 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Експорт агропродукції зерновим коридором скоротився більш ніж на третину минулого тижня
Інфографіка: ucab.ua

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Українська сторона для кращого перспективного планування домагатиметься продовження угоди на більш тривалий термін — до року, а також хотіла б, щоб до неї був включений порт Миколаїв.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *