Експорт агропродукції з морських портів скоротився на 78% минулого тижня через блокування зернового коридору

Упродовж 42-го тижня роботи зернового коридору, з 15 по 21 травня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 118,3 тис. тонн агропромислової продукції — на 78% менше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 4 судна — на 9 суден менше, ніж попереднього тижня.

Робота «зернового коридору» продовжена, але поки повноцінно він ще не запрацював. Так, за 6 днів (з моменту погодження повернення роботи «зернового коридору») інспекцію на вхід пройшло лише 11 суден, що є дуже низьким показником, враховуючи значну чергу суден на вхід. Та й показники відвантажень минулого тижня були критично низькими”, — зазначили в УКАБ.

Найбільше протягом 42-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 91 тис. тонн, або 78% експорту за цей період, соняшникової макухи — 20 тис. тонн (17%) та пшениці — 7 тис. тонн (6%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Саудівська Аравія, Туреччина) —91 тис. тонн, або 78% обсягу за тиждень, Африки (Мароко) — 20 тис. тонн, або 17%, та Європи (Італія) — 7 тис. тонн, або 6%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 21 травня з портів Великої Одеси експортовано 30,3 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Експорт агропродукції з морських портів скоротився на 78% минулого тижня через блокування зернового коридору
Інфографіка: facebook.com/UkrainianAgribusinessClub

17 травня Україна, ООН, Туреччина і Росія домовилися про продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море до 18 липня 2023 року.

19 травня Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі відновив інспекції суден, які рухаються до портів Одеса та Чорноморськ у рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море, проте рух до найбільш глибоководного порту «Південний» продовжує блокуватися представниками Росії.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія вдає, ніби має збитки від Чорноморської зернової ініціативи, хоча насправді вдвічі збільшила експорт свого зерна.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *