Дослідницький криголам «Ноосфера» доставив польських полярників в Антарктиду

Флагман українського наукового флоту — океанське дослідницьке судно льодового класу «Ноосфера» зі спільною польсько-українською експедицією на борту дісталося берегів Антарктиди в рамках свого другого антарктичного сезону під прапором України.

Як повідомила прес-служба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), наприкінці минулого тижня судно успішно прибуло на станцію «Арцтовський», подолавши 3759 миль (більш як 6 тис. км) на шляху від Кейптауна (Південно-Африканська Республіка), де перебувало на зимівлі.

«Арцтовський» — це польська полярна станція, що знаходиться на острові Кінг Джордж в Західній Антарктиці. Там наш криголам спершу висадить команду польських полярників та розвантажить обладнання. Відтак судно вирушить на «Вернадський», щоб доправити туди українських технічних працівників, які мають завершити невідкладні роботи з модернізації станції”, — вказала прес-служба.

Цього сезону на українській станції «Академік Вернадський» у планах заміна системи опалення, облаштування нового майданчика для зберігання човнів, роботи з заземлення дизельної та головної будівлі станції, а також низка інших невідкладних робіт, потрібних для успішної зимівлі 28-ї української антарктичної експедиції.

Дослідницький криголам «Ноосфера» доставив польських полярників в Антарктиду
Фото: uac.gov.ua

У грудні океанське дослідницьке судно льодового класу «Ноосфера» вирушило з Кейптауна, де перебувало на зимівлі, в Антарктику, розпочавши другий антарктичний сезон. Нинішня експедиція є спільною українсько-польською і фінансована переважно Польською антарктичною програмою.

З кінця січня до кінця травня 2022 року відбувся перший антарктичний сезон «Ноосфери». Судно успішно забезпечило ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.

«Ноосфера» належить Національному антарктичному науковому центру України. Власний океанографічний криголам дозволить Україні після тривалої перерви повернутися до досліджень Світового океану, розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а також проводити дослідження не лише в Антарктиді, а й в Арктиці, і, за необхідності, в інших регіонах океану.

Криголам був придбаний в установи «Дослідження та інновації» Великобританії (куди входить Британська антарктична служба) за $5 млн. У серпні на судні піднято прапор України, а 5 жовтня воно прибуло з порту Фредеріксхавн (Данія) до нового порту приписки Одеса. У грудні 2021 — січні 2022 року на судні було проведене технічне обслуговування в доку ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» (ІСРЗ). Судно збудувала суднобудівна компанія Swan Hunter (Уоллсенд, Великобританія), спуск на воду відбувся у 1990 році. Довжина судна — 100 метрів, ширина — 18 метрів, водотоннажність — 5,7 тис. тонн. Судно здатне рухатися крізь шар льоду завтовшки до чотирьох метрів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *