Документів про дозвіл на виїзд чекають понад 6 тисяч моряків

Близько 8 тис. моряків звернулися по документи для виїзду за кордон для роботи, проте через відсутність порядку видачі військово-облікових документів перетин ними кордону гальмується. Про це заявив начальник Чорноморського міжрегіонального управління Адміністрації судноплавства Олександр Заборський, повідомила прес-служба Одеської обласної військової адміністрації.

На сьогодні до нас подали заявки близько 8 тис. осіб. Підтвердження від Адміністрації судноплавства, які є необхідними для виїзду моряків на роботу, вже отримали 1,8 тис. осіб. Але військово-облікові документи, порядок та методика, з відповідними відмітками районних та міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і досі не затверджені. Що власне і гальмує процес перетину державного кордону та виїзд моряків на роботу на суднах у складі екіпажів суден”, — сказав Заборський на нараді в Одеській ОВА у понеділок, 26 вересня.

За підсумками наради Одеська ОВА готує звернення до Генштабу ЗСУ щодо термінової необхідності затвердження порядку видачі морякам дозволу на виїзд з місця проживання. Зазначається, що найближчим часом буде надано додаткові роз’яснення щодо процедури, порядку і строків отримання необхідних дозволів для перетину державного кордону моряками.

Окрім цього, надано доручення Чорноморському міжрегіональному управлінню Адміністрації судноплавства, Одеському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки і Південному регіональному управлінню Державної прикордонної служби забезпечити прискорення процедур отримання необхідних копій, погоджень та дозволів, які передбачені постановою Кабінету міністрів від 27.01.1995 №57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (зі змінами) та необхідні для виїзду моряків на роботу за кордон.

Читайте також Наслідки збройної агресії Росії проти України. Заміни екіпажів

На початку вересня Кабмін ухвалив постанову №992 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», яка дозволяє виїзд деяким групам моряків за кордон в період воєнного стану.

Наприкінці серпня Кабмін підтримав ініційовану Міністерством інфраструктури постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», яка дозволяє виїзд деяким групам моряків за кордон в період воєнного стану.

Україна — один зі світових лідерів за загальною кількістю моряків, які постійно працюють в світовому торговельному судноплавстві. Орієнтовна чисельність українських моряків за кількістю виданих в Україні кваліфікаційних документів моряків становить 150 тис. осіб. За даними The Seafarer Workforce Report 2021, у світовому торговельному мореплавстві число постійно працюючих українських моряків становить 76 441, у тому числі офіцерів — 47 058.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *