Дохід Росії від експорту нафти скоротився на $2 млрд у липні — IEA

На тлі зменшення обсягів постачання і нижчих цін доходи Росії від експорту нафти у липні 2022 року знизилися порівняно з червнем на $2 млрд — до $19 млрд. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA).

Експорт російської нафти у липні впав порівняно з червнем на 115 тис. барелів на добу — до 7,4 млн барелів на добу. На початку 2022 року Росія експортувала приблизно 8 млн барелів на добу.

Потоки сирої нафти та нафтопродуктів із Росії до США, Великої Британії, ЄС, Японії та Південної Кореї впали майже на 2,2 млн барелів на добу з початку російського військового вторгнення до України у лютому, проте дві третини цих потоків були переспрямовані на інші ринки. Серед напрямів для постачання російської нафти МЕА називає Індію, Китай та Туреччину.

На тлі скорочення експорту російської нафти світові постачання нафти досягли постпандемічного максимуму в 100,5 млн барелів на добу у липні. Постачання зросли завдяки збільшенню видобутку країнами ОПЕК+ на 530 тис. барелів на добу, та країнами, що не входять до ОПЕК+, на 870 тис. барелів на добу.

При цьому агентство припускає, що після набуття чинності ембарго Євросоюзу на імпорт російської нафти її постачання на світовий ринок можуть скоротитися сильніше. За оцінкою МЕА, РФ доведеться знайти нові ринки для 1 млн барелів на добу нафтопродуктів та 1,3 млн барелів на добу нафти.

У червні Євросоюз ввів ембарго на танкерні постачання нафти з Росії з низкою винятків. Повністю воно почне діяти наприкінці 2022 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *