До відправки готуються ще три судна за гуманітарною програмою Grain from Ukraine

Міністерство аграрної політики та продовольства готує відправлення до Африки трьох суден із продовольчою пшеницею за гуманітарною програмою Grain from Ukraine, яка передбачає відправку продовольства в країни, що найбільше цього потребують. Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Зараз ми організаційно готуємо відправлення ще трьох суден. Ми очікуємо, що наступні балкери із пшеницею підуть на Кенію, Ємен та Судан. Обсяги цих завантажень становитимуть 25-30 тис. тонн”, — сказав заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич.

Заступник міністра зауважив, що африканські країни найбільше відчувають гостру потребу в продовольстві, а також потерпають від підвищення цін на нього. У січні делегація Мінагропроду відвідала Сенегал, Гану, Кенію та Нігерію для налагодження торговельних зв’язків. У всіх країнах обговорювалася продовольча програма Grain from Ukraine, яку Україна реалізує разом із Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Перш за все ми хотіли їм пояснити справжню причину їхньої гуманітарної кризи, та налагодити з ними міцні торговельні зв’язки. До прикладу, Кенія та Нігерія дуже очікують на наше зерно”, — сказав Дмитрасевич.

За його словами, усі чотири країни, які відвідала українська делегація, відкриті для налагодження тісної співпраці із українським бізнесом. Також він зазначив, що велися активні перемовини про організацію зернових хабів у портах Африки.

Вони будуються для того, щоб мати можливість отримувати зерно в більших об’ємах. Це також сприяє покращенню логістики. Для України це вигідно з точки зору збільшення присутності саме на цих ринках. Йдеться про західну й східну Африку. Для тамтешніх країн це можливість зробити агропродукцію дешевшою через стабільні поставки”, — наголосив заступник міністра.

Наприкінці минулого року та початку поточного порти Великої Одеси вже відправили чотири судна зі 110 тис. тонн гуманітарної пшениці від України для Ефіопії та Сомалі за гуманітарною програмою Grain from Ukraine.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine наша держава планує відправити до середини 2023 року понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Grain from Ukraine — продовольча ініціатива, спрямована на забезпечення зерном країни, які опинилися на межі голоду. Вона реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *