До України прямує перша партія обладнання для тимчасового зберігання зерна

Перша партія рукавів для тимчасового зберігання збіжжя від західних союзників прямує морем до України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Міністерство звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже пливе до України”, — заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

За його словами, йдеться про так звані рукави для зберігання зерна, якими аграрії вже користувалися до війни. Вони мають вигляд довгих поліетиленових мішків, в які вміщується до 200 тис. тонн зерна, і які можна зберігати прямо на полях.

Друга опція, яка застосовується в Канаді і США, — так звані тимчасові силоси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, яке кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від впливу навколишнього середовища. Один такий силос приблизно вміщує 5 тис. тонн зернових”, — пояснив заступник міністра.

За його словами, багато фермерів, розуміючи майбутню проблему, вже закуповують такі рішення, насамперед, рукави для зберігання зерна.

Окремо Дмитрасевич зауважив, що, з огляду на доволі проблематичні темпи експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може сягати 10-15 млн тонн.

До початку російського військового вторгнення в розпорядженні українських аграріїв було потужностей для складського зберігання приблизно на 75 млн тонн. Зерносховища на 10 млн тонн перебувають на тимчасово окупованих територіях, решта були або пошкоджені, або знищені внаслідок воєнних дій.

Цього року в ході весняно-польових робіт в Україні засіяно 13,4 млн га сільськогосподарських земель. За прогнозами, очікується отримати врожай у 60 млн тонн зернових та олійних культур.

Минулого тижня президент США Джо Байден заявив, що його країна разом із союзниками та партнерами працює над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту. Тож необхідно відкрити нові маршрути по суші, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *