До порту в Грузії прибув танкер із підсанкційною російською нафтою

Біля нафтового терміналу грузинського порту Батумі перебуває танкер Esen Ka (прапор — Туреччина) із російськими нафтопродуктами, що підпадають під санкції. Про це повідомляє грузинський опозиційний телеканал Mtavari.

За даними журналістів, у суботу, 25 червня, судно Esen Ka вирушило з Туапсе до Батумі, завантаживши 30 тис. тонн вакуумного газойлю. Сировина належить російській компанії «Роснєфть», яка перебуває під санкціями через російське військове вторгнення до України.

Агентство з обслуговування судна підтверджує, що танкер перевозить вакуумний газойль, але інформації про те, де його було зроблено, не володіє. Джерело Mtavari водночас заявило, що тепер грузинська сторона має намір змінити походження вантажу і відправити його до Європи як нафтову продукцію з Казахстану.

Телеканал стверджує, що курирують ситуацію навколо танкера наближені до олігарха Бідзіні Іванішвілі особи — Уча Мамацашвілі та Григол Лілуашвілі.

Попри запевнення влади, що Грузія виконує санкції західних партнерів проти РФ, періодично у ЗМІ з’являється інформація про те, що росіяни обходять санкції за допомогою Грузії. Влада країни відмовилася вводити санкції на тій підставі, що вони суперечить «національним інтересам» Грузії та завдадуть більше шкоди грузинському народу, ніж Москві.

У перші дні війни Росії проти України прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що санкції не є ефективним засобом, і що «ніхто не може зупинити бомбардування України».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *