До порту Клайпеда перевезли 23 тис. тонн української агропродукції залізницею

Морський порт Клайпеда (Литва) у 2022 році прийняв 23 тис. тонн сільськогосподарської продукції з України, доправленої залізницею, повідомляє Rail.insider.

Комунікаційний партнер Литовських залізниць (LTG) Котрина Дзікарайте стверджує, що спостерігається збільшення запитів щодо перевезення сільськогосподарської продукції компанією LTG Cargo Ukraine.

З огляду на значне зростання потреби бізнес-замовників з України у перевезенні зерна та інших вантажів з країни LTG Cargo Ukraine відновила свою діяльність в Україні у червні. Наразі до морського порту Клайпеда вже дісталися 17 поїздів з приблизно 23 тис. тонн сільськогосподарської продукції з України”, — сказала вона.

Дзікарайте також розповіла, що компанія LTG Cargo почала перевозити нафтопродукти, призначені для українського ринку, між терміналами Моцкава, розташованим у Литві, і Тракішкі в Польщі.

За словами представниці Литовських залізниць, минулого тижня з морського порту Клайпеда до України вирушив перший поїзд із литовською продукцією. Йдеться про чотирнадцять тридцятифутових контейнерів, завантажених картоном. Поїзд уже прибув до України.

Очікується, що асортимент, обсяги та географія вантажоперевезень незабаром розширяться.

Дзікарайте вважає найбільшою проблемою відсутність локомотивів і вагонів, необхідних для різних залізничних колій. За її словами, маршрут з України до Литви через Польщу має свої складнощі, але компанія активно їх вирішує.

За наявних умов, без залучення інвестицій і вжиття додаткових заходів щодо зняття технічних обмежень, пов’язаних, зокрема, із залізничною інфраструктурою Польщі, з України через Польщу до Литви можна перевозити один поїзд із сільськогосподарською продукцією на день до Польщі, а далі — до порту Клайпеда. При розрахунку річного обсягу це становило б приблизно 500 тис. тонн”, — зауважила вона.

Наприкінці червня LTG Cargo Ukraine, дочірня компанія литовської залізничної вантажної компанії AB LTG Cargo, відновила діяльність в Україні. Таке рішення було прийнято з урахуванням значного зростання потреби бізнес-замовників з України в перевезенні зерна та інших вантажів із країни.

Незважаючи на те, що LTG Cargo Ukraine тимчасово призупинила свою діяльність з березня у зв’язку з російським військовим вторгненням до України та з огляду на затор регулярних логістичних мереж, які є життєздатними для регіону, LTG Cargo та LTG Cargo Polska протягом цього періоду докладали цілеспрямованих зусиль для налагодження альтернативних маршрутів вантажних перевезень з України через Польщу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *