До порту Чорноморськ із Туреччини вирушило перше з лютого судно по експортне зерно

Перше з початку відкритого російського вторгнення в Україну судно, яке буде завантажене українським зерном, вирушило з Туреччини до українського порту Чорноморськ. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар, передає «Укрінформ».

Вантажне судно Fulmar S вийшло з турецького порту Бандирма в напрямку порту Чорноморськ після інспекції біля берегів Кіліоса, яку провели сьогодні вранці представники Спільної координаційної групи”, — повідомив Боднар.

Очікується, що Fulmar S (прапор — Барбадос) прибуде до порту Чорноморськ увечері 6 серпня.

Після завантаження зерном судно вирушить у зворотному напрямку «зерновим коридором» у рамках ініціативи ООН та угоди, підписаної у Стамбулі наприкінці липня. За даними Міністерства інфраструктури, кінцевим пунктом призначення судна після завантаження буде порт Іскендерун в Туреччині.

З Туреччини вирушило перше з лютого судно на завантаження зерном у порту Чорноморськ
Фото: twitter.com/tcsavunma

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали і з Росією.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня, а 3 серпня в Стамбулі успішно пройшло перевірку інспекційною групою.

5 серпня з портів Чорноморськ та Одеса вирушив перший караван у складі трьох суден: Navi Star, Rojen та Polarnet. Вони прямують до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *