До перевезень зерновим коридором може бути залучено Миколаївський порт — МЗС

Україна розглядатиме можливість долучення Миколаївського морського порту до «зернового коридору» у разі дотримання Росією домовленостей щодо розблокування українських портів та гарантування безпеки. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє «Укрінформ».

Міністр зазначив, що експорт морем українського продовольства розблокований, і всі три великі чорноморські порти в Одеській області запрацювали. Він також зауважив, що потреба в українських агропромислових товарах на ринку величезна, і запевнив, що Україна була, є і залишатиметься надійним постачальником сільгосппродукції і гарантом світової продовольчої безпеки.

Якщо все буде йти відповідно до домовленостей і буде гарантована безпека нашому узбережжю, будемо розглядати можливість долучення Миколаївського морського порту до «зернового коридору», оскільки там також є заблоковані судна з українським збіжжям”, — сказав Кулеба.

Він додав, що повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на Росії.

Глава української дипломатії також розвіяв російський міф, що буцімто Росія виторгувала собі зняття санкцій в обмін на розблокування українських портів.

Жодних санкцій з аграрного експорту Росії не знімалося, оскільки жодних таких санкцій не було запроваджено. Джерело цього міфу — сама Росія, яка шукає будь-який привід для того, щоб посіяти серед українців сумніви та зневіру”, — наголосив очільник МЗС.

У липні представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду підписано між Туреччиною, ООН та Росією.

У рамках реалізації домовленостей із портів Одеса, Чорноморськ і «Південний» вийшли вже 12 суден, які вивезли понад 370 тис. тонн агропродукції до семи країн світу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *