До найбідніших країн Африки й Азії вирушать 60 суден з українським зерном

До 60 суден з українським зерном до середини 2023 року планують вирушити в деякі з найбідніших країн Африки й Азії за гуманітарною продовольчою програмою Grain from Ukraine. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

Вона передбачає прямі закупівлі державами-учасниками програми української агропродукції та передачі її найбіднішим країнам. Зараз ми маємо конкретну мету — врятувати від голоду щонайменше 5 млн людей до кінця весни 2023 року. Україна вже зробила крок до цього”, — наголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

В рамках Програми в середині листопада вийшло судно Nord Vind, на борту якого 27 тис. тонн продовольчої пшениці для Ефіопії. Минулого тижня в порту «Чорноморськ» розпочалося завантаження другого судна — ще 30 тис. тонн пшениці для мешканців Ефіопії. Окрім цього, під завантаження до портів України йдуть ще 3 судна, які зможуть вивезти більше 80 тис. тонн продовольчої пшениці для Сомалі, Судану, Ефіопії та Ємену. Загалом передбачається, що уже до середини 2023 року буде відправлено щонайменше 60 суден з продовольством для країн на межі голоду.

Ми впевнені, що Grain from Ukraine здатна впоратись із завданням запобігти продовольчій катастрофі в світі, але для цього потрібна консолідація всього світового співтовариства. Тільки разом ми можемо раз і назавжди позбавити росію можливості використовувати голод як зброю”, — наголосив Кубраков.

Для підсилення гуманітарної складової програми також створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського. В її роботі візьмуть участь представники урядів, міжнародних компаній та громадських організацій, готових зробити свій внесок у боротьбу з голодом у світі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *