До Фінляндії прибув плавучий ЗПГ-термінал для зменшення залежності від російського газу

Плавучий термінал з приймання й регазифікації зрідженого природного газу (ЗПГ) FSRU Exemplar, який зафрахтували Фінляндія та Естонія для імпорту газу зі США, прибув до фінського порту Інкоо. Про це повідомила прес-служба фінського державного оператора газотранспортної системи Gasgrid.

Exemplar увійшов у Фінську затоку ще 26 грудня, проте через вітряну погоду судно не дійшло до місця призначення. Його вдалося пришвартувати в середу за допомогою буксирів.

Побудований 2010 року FSRU Exemplar здатен прийняти понад 5 млрд кубометрів газу на рік. Він стоятиме у порту Інкоо на південному узбережжі Фінляндії, неподалік від Гельсінкі. Там є готовий причал, поруч з яким проходить трубопровід Balticconnector, який з’єднує Фінляндію з Естонією.

Судно Exemplar має довжину 291 метр, ширину — 43 метри. Воно вміщує приблизно 68 тис. тонн зрідженого газу у разі повного завантаження. Gasgrid орендувала судно на 10 років. Загальна вартість експлуатації судна за цей період становитиме €460 млн, тобто близько €126 тис. на день.

Постачання газу з Exemplar почнеться із початку 2023 року. Фінляндія отримуватиме імпортованого цим шляхом 80% газу, решта буде іти до країн Балтії, зокрема в Естонію.

FSRU Exemplar допоможе постачати газ до скандинавської країни після того, як у травні припиниться імпорт газу з Росії. Постачання є життєво важливими для галузей промисловості, включаючи лісове господарство та сталеливарну промисловість, хоча природний газ становить лише близько 5% енергетичного балансу Фінляндії. Газ в основному використовується на заводах, а не для опалення, як у багатьох інших європейських країнах.

Фінляндія також має ЗПГ-термінал у Хаміні, підключений до мережі, а термінали в Порі та Торніо обслуговують місцеву важку промисловість.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *