До Європи прибув перший із зафрахтованих плавучих ЗПГ-терміналів

До морського порту Емсхавен на півночі Нідерландів на початку вересня прибули дві плавучі установки (FSRU) для регазифікації зрідженого природного газу (ЗПГ), які працюватимуть як один термінал під назвою EemsEnergyTerminal.

Як повідомляє прес-служба EemsEnergyTerminal, прийом першої морської партії ЗПГ на терміналі повинен відбутися уже цього тижня, а повноцінний його запуск заплановано на середину вересня.

До кінця 2022 року на терміналі планують розвантажити близько 18 партій зрідженого газу.

За даними Bloomberg, FSRU Golar Igloo та Eemshaven LNG орендовані на п’ять років. Це перший плавучий ЗПГ-термінал із зафрахтованих європейськими державами на цю зиму.

FSRU зазвичай постійно пришвартовані біля берега. Танкери зі зрідженим газом передають його до установки, яка зберігає та перетворює його у газоподібний стан. Такі судна швидші, дешевші та екологічніші порівняно з наземними установками, але їхня місткість набагато менша.

Німеччина, яка раніше отримувала більшу частину газу через трубопроводи з Росії, активно інвестує у такі термінали. Вона зафрахтувала п’ять FSRU, і ще дві беруть в оренду приватні компанії. Щонайменше три судна мають розпочати роботу вже цієї зими.

Італія, Франція та країни Балтії також мають плани або вивчають можливість імпортувати зріджений газ за допомогою плавучих терміналів.

Наприкінці серпня до Європи з Аргентини вирушила FSRU Exemplar. Установка забезпечуватиме газом Естонію та Фінляндію протягом наступного десятиліття.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *