Для будівництва зерносховищ біля українського кордону потрібно до чотирьох місяців — польський міністр

Облаштування на території Польщі тимчасових сховищ для українського зерна може тривати три-чотири місяці. Таку думку висловив віце-прем’єр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик.

Заява президента США Джо Байдена про його наміри побудувати тимчасові сховища в Польщі на кордоні з Україною — дуже цікава ідея. Однак поки що це попередня декларація, яка потребує розробки багатьох спеціальних рішень. Йдеться про місцеперебування, розмір, допоміжну інфраструктуру, джерела фінансування, питання власності та багато інших проблем”, — написав Ковальчик у Facebook.

На його думку, зерносховища мають бути там, де закінчуються широкі колії з України. Тоді буде легше перевантажувати зерно і тим самим збільшити можливості завантаження.

Він також зазначив, що наразі Польща може забезпечити вивезення щомісяця приблизно 1,5 млн тонн зерна з України, тоді як потреба Києва становить близько 5 млн тонн.

Водночас слід зазначити, що реалізація таких інвестпроектів триватиме приблизно три-чотири місяці”, – додав Ковальчик.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що його країна разом із союзниками та партнерами працює над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту. Тож необхідно відкрити нові маршрути по суші, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *