Які висновки можна зробити із «плівок Лероса» про Дениса Єрмака та ТІС, які опублікував Бігус?

Політологічний: розповзання «паралельної держави» – це найбільша проблема для розвитку інфраструктурних проектів в нашій країні.
Так, те що в нас називають «схеми» і «договорняки» та вважають розрізненими феноменами,західна політологічна думка вважає це типологічними ознаками «паралельної держави».
Не слід забувати, що state в першу чергу перекладається як стан, а для зародження «паралельної держави» цілком достатньо моменту, коли хтось наділений владою вирішив «займатись питаннями» без легітимного мандату. Таке цілком можливо, коли люди на Банковій наділені владою, але не втілюють інституцію.

Методологічний висновок: чомусь так склалось, що у нас в секторах транспорту енергетики та промисловості (те, що за СРСР називали «сектор А») не прагнуть побудувати свої бізнес-імперії, натомість або скопіювати чужі, або ж зруйнувати чужі.
Не слід виключати, що в найближчий час ми дізнаємось і про підспудну боротьбу за активи «Києво-Дніпровського МППЗТ» та за об’єкти річкової та морської перевалки на балансі ДПЗКУ.
З іншої сторони, не буде нічого поганого в тому, якщо в нас з’являться логістичні оператори, які поєднуватимуть і залізничну, і портову перевалку.

Висновок геостратегічний: новину про «плівки Лероса» можна було б озаглавити і так: «Кажуть, брат Єрмака хотів продати туркам контроль над Чорним морем за $300 тисяч в місяць». Маловідомо, що «волго-балти» під турецьким прапором у нас запливають аж до Запоріжжя. І не прийнято згадувати, що Туреччина також бажає домінування на Чорному морі. Ніхто не скасовував старе добре правило «лінія оборони своїх портів починається біля акваторії ворожих». Вочевидь, відповідно цьому правилу, турки вирішили «посунути» трохи на південь лінію «своїх» портів, для початку – через інтенсифікацію судноплавства.
У всякому випадку, в мене нема іншого пояснення, чому ж турки, як кажуть, вирішили вкластись у «поломку» найбільшого стивідора України, замість щоб співпрацювати.

Це не про політичну оцінку дій братів Єрмаків. Скоріше – про світоглядні принципи для захисту логістичного бізнесу України.

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *