Deutsche Bahn допоможе відбудувати українську залізницю

«Укрзалізниця» та Deutsche Bahn підписали меморандум про підтримку та співпрацю. Підписання відбулося під час виставки InnoTrans 2022 у Берліні у вівторок, 20 вересня, повідомила «Укрзалізниця».

Меморандум про взаєморозуміння передбачає підтримку та співпрацю в галузі міжнародних вантажних перевезень.

Ми твердо підтримуємо наших колег і будемо співпрацювати з ними на шляху до світлого майбутнього», — зазначив генеральний директор Deutsche Bahn Річард Лутц.

Deutsche Bahn пообіцяла довгострокову допомогу та підтримку «Укрзалізниці». Домовленість забезпечить отримання допомоги «Укрзалізницею» у відбудові української залізничної інфраструктури. Вона також охоплює співпрацю для розширення коридорів залізничних вантажних перевезень, пропускної спроможності терміналів та консультаційні послуги для запровадження європейських стандартів в управлінні залізницею.

Ми дуже поважаємо непохитність і мужність наших українських колег при виконанні своєї роботи в умовах війни. Для мільйонів людей залізниця є єдиним транспортним засобом, для економіки — це найважливіше рятівне коло. Ефективна залізнична система буде важливою під час відновлення України. DB і вся європейська залізнична родина добре усвідомлюють цей факт, і ми твердо підтримуємо наших колег в Україні. Це і честь, і наша обов’язок партнерства з «Укрзалізницею» на її шляху до світлого майбутнього», – зазначив Лутц.

За словами голови правління «Укрзалізниці» Олександра Камишіна, пріоритетом має бути переорієнтація європейської залізничної системи на нові можливості, пов’язані з Україною.

Впевнений, що партнерство між Deutsche Bahn та Укрзалізницею може принести значні переваги обом сторонам у розширенні вантажних перевезень та експорті зерна до Європи. Немає сумніву, що Deutsche Bahn є експертом у цій сфері. Я впевнений, що наше партнерство може принести цінні результати. Потужна синергія постане завдяки професіоналізму Deutsche Bahn в поєднанні зі сміливістю й мотивацією УЗ, і ця синергія може запропонувати Європі та європейцям нову стійкість і більше можливостей для переведення руху на залізницю», — зазначив Камишін.

Федеральний міністр цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькер Вісінг висловив захоплення «неймовірною мужністю та наполегливістю, яку продемонстрували залізничники в Україні, доставляючи незліченну кількість людей у ​​безпечне місце та зберігаючи роботу ланцюжків поставок у їхній країні, у співпраці з колегами по всій Європі».

У сферах, які стосуються мене, то Україна й надалі отримуватиме всю підтримку, яку ми можемо запропонувати. Такі довгострокові цивільні партнерства, які зміцнять країну під час цієї вирішальної фази війни та після неї, є важливим фактором», — заявив Вісінг.

Гендиректор Deutsche Bahn Річард Лутц, голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін і федеральний міністр цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькер Вісінг. Фото: facebook.com/ukrzaliznytsia

«Укрзалізниця» та Deutsche Bahn почали працювати разом над модернізацією та реформуванням залізничної системи України ще до того, як Росія розпочала загарбницьку війну. Нове партнерство має на меті загалом покращити залізничні вантажні перевезення та зокрема сільськогосподарські. Фахівці DB Cargo допоможуть розробити та модернізувати вантажні коридори для перевалки між широкою та європейською коліями.

Уже зараз є можливість отримати доступ до деяких великих вантажних вузлів західної залізничної мережі України за допомогою вантажних вагонів європейської колії, і це значно скорочує час транспортування вантажів. Варіант використання українських вагонів-хоперів розглядається як спосіб збільшення експорту зерна до Євросоюзу, оскільки ці вагони вміщують набагато більші обсяги зерна, ніж контейнери. Зокрема, польські та румунські дочірні компанії DB Cargo вже використовують залізничні мережі поблизу кордону для транспортування великої кількості зерна. Це залізничне сполучення є корисною альтернативою морському шляху з України, оскільки цим маршрутом все ще важко скористатися.

Deutsche Bahn продовжить допомагати УЗ у розвитку структур корпоративного управління, які, серед іншого, є обов’язковими для отримання Україною фінансової допомоги на відновлення. Deutsche Bahn також планує забезпечити УЗ запчастинами й розглядає можливість надання вантажних вагонів, хоча їх потрібно буде переобладнати для широкої колії, що потребуватиме додаткових зусиль.

Deutsche Bahn вже надав УЗ захисний одяг на суму близько €500 тис.  У липні на зустрічі Спільноти європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER), що проходила у Відні, залізничні компанії взяли на себе зобов’язання надати екстрену допомогу та закликали виділити достатнє фінансування для плану відбудови України.

«Укрзалізниця» є однією з найважливіших залізничних компаній у Східній Європі: довжина колій складає 22,3 тис. кілометрів, у компанії працює близько 250 тис. співробітників.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *