Держстивідор «Южний» розвантажує одночасно два кейпсайзи з вугіллям

ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Южний» уперше розвантажує енергетичне вугілля одночасно із двох суден типорозміру Capesize. Про це повідомила прес-служба держстивідора.

Судна Maran Excellence і Maran Astronomer доставили майже 300 тис. тонн стратегічно важливого для України вантажу. Державний стивідор забезпечує високу швидкість обробки кейпсайзів задля своєчасного насичення внутрішнього ринку енергетичного вугілля”, — вказала прес-служба.

Зазначається, що в Україні обробляти такі великотоннажні балкери, завантажені до повної вантажомісткості, може лише МТП «Южний», що оперує найглибоководнішими причалами у Чорному морі. Причали №5 (глибина 18,6 метра) і №6 (глибина 18,8 метра) зазвичай використовуються для експорту руди. Вперше до цих двох причалів були пришвартовані судна з імпортним вугіллям.

У зимовий період необхідність у вугіллі, що забезпечує третину потреб України у виробництві електроенергії, збільшується. Це визначає необхідність доставки палива більшими судновими партіями, що значно заощаджує час та логістичні витрати. Колектив МТП «Южний» завдяки ефективній організації виробничого процесу забезпечує високу інтенсивність вантажних операцій”, — зазначив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

Держстивідор «Южний» розвантажує одночасно два кейпсайзи з вугіллям
Фото: facebook.com/seaportYuzhny

Maran Excellence доставив до порту 160 тис. тонн вугілля. Судно розвантажувалося на причалі №5 з 17 лютого, згодом його було перешвартовано до причалу №9. Його дедвейт 180,9 тис. тонн, довжина — 292 метри, ширина — 45 метрів.

На борту Maran Astronomer 139 тис. тонн палива. Балкер пришвартувався біля причалу №6 23 лютого, його дедвейт – 179,7 тис. тонн, довжина та ширина також складають 292 та 45 метрів відповідно.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

ДП «МТП «Южний» з листопада 2021 року опрацювало 8 суден з 620,4 тис. тонн енергетичного вугілля для ПАТ «Центренерго» та «ДТЕК-Енерго». Загальний обсяг вивантаження на кінець лютого складе близько 1 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *