Держстивідор ММТП отримав 35 млн грн збитку у 2021 році

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» (ММТП) за підсумками 2021 року отримало збиток 35 млн грн проти прибутку 55 млн грн роком раніше. Такі попередні дані озвучив в.о. директора ДП «ММТП» Ігор Барський, повідомила пррес-служба держстивідора.

За словами в.о. директора ДП «ММТП», 2021 рік розпочинався успішно, прибуток за зазвичай проблемний перший квартал склав 14 млн грн. Прибутковим став і квітень, а ось у травні вантажопереробка пішла на спад, і підприємство відпрацювало з мінімальним прибутком. У червні значно, до 320 тис тонн, скоротилися обсяги металопродукції, яка традиційно є основним вантажопотоком. Керівництву підприємства внаслідок серйозних переговорів із постачальниками вдалося вирівняти ситуацію, тож у серпні обсяги металопродукції зросли до 480 тис. тонн, у вересні — до 560 тис. тонн. Але в цей же час значно подорожчали енергоносії, різко вдаривши по економіці порту. Плюс відіграла роль несприятлива для підприємств зовнішньоторговельної діяльності курсова різниця.

У результаті Маріупольський порт, переробивши на 250 тис. тонн вантажів більше, ніж у попередній період, завершив рік зі збитками у 35 млн грн”, — зазначив Барський.

На перспективи 2022 року керівник ДП «ММТП» дивиться зі стриманим оптимізмом. За його словами, основним завданням, як і минулого року, є збереження висхідного вектора вантажопереробки, збільшивши її обсяги на 4%.

А щоб, незважаючи на високі тарифи за енергоносії, зі зростанням обсягів зростали й доходи, керівництво порту провело серйозну роботу з підвищення тарифів та акордних ставок на деякі вантажі — вперше з 1998 року. І що важливо — вдалося погодити це підвищення із постачальником основних вантажів», — повідомили на підприємстві.

Головною подією та основною надією 2022 року стане запуск зернового термінала, який нарешті почне приносити доходи.

Щодо фінансових показників, очікуваний прибуток на 2022 рік — 25 млн грн, фонд оплати праці — 570 млн грн. У фінансовому плані передбачено підвищення заробітної плати, Ігор Барський пообіцяв, що за сприятливих умов це відбудеться вже у червні.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Держстивідор ММТП за підсумками 2020 року отримав прибуток 55 млн грн проти збитку 35 млн грн роком раніше.

Затверджений Міністерством інфраструктури фінплан ДП «ММТП» на 2022 рік передбачає отримання держстивідором 25 млн грн чистого прибутку. Обсяги вантажопереробки заплановано у розмірі 6,75 млн тонн.

ДП «ММТП» оперує причалами №1-18 Маріупольського морського порту. Держстивідор у 2021 році збільшив переробку вантажів порівняно з 2020 роком на 4% — до 6,471 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *